Zo voorkom je een blog burn out

BLOG BURNOUT

Burn out. Gebrand – op. Opgebrand. Het voelt nogal heftig om het zo te zeggen. Ik heb zelf namelijk nooit te maken gehad met een burn out, gelukkig niet. Wel iets wat er een ienieminie klein beetje op lijkt, en wat langzaam uit zou kunnen groeien tot een burn out: ‘extreme gefocustheid’. Ik heb het gevoel dat veel meer bloggers hier last van hebben of hebben gehad, maar dat er maar weinig over wordt geschreven. Hoog tijd dus. Vandaag deel ik mijn eigen ervaringen hiermee, en tips om die ‘extreme gefocustheid’ te voorkomen.

plantjes ijs

‘5 tips om meer bezoekers te krijgen!’ ‘Zo ga je geld verdienen met je blog!’ ’10 tips voor de beste foto’s!’ Dit soort titels van artikelen worden ons de laatste tijd bijna dagelijks om de oren geslingerd. Bloggers onthullen al hun geheimen achter het succes van hun blog, zodat jij óók een perfecte site neer kan zetten.

Hartstikke fijn toch, zou je zeggen? En ja, inderdaad, het is heel fijn dat we in het bloggerswereldje zo open naar elkaar zijn en elkaar graag helpen! Ik heb zelf ook blij gebruik gemaakt van al die tips, en heb er ook werkelijk wat aan gehad.

Maar, op een gegeven moment merkte ik dat ik een grens had overschreden. Elke dag dook ik ‘s ochtends meteen achter mijn laptopje om reacties te checken, blogideetjes op te doen en hier en daar alvast wat te schrijven. Eenmaal op school checkte ik tussendoor altijd wel even of alles nog oké was met mijn blog. Keek of er al nieuwe reacties waren. Ook ‘s avonds, als ik mijn huiswerk af had, was ik constant bezig met schrijven en foto’s bewerken. En als ik dan misschien niet letterlijk aan mijn blog werkte, dan was ik er in mijn hoofd wel mee bezig.

Nu is het fenomeen ‘enthousiasme’, ‘inspiratie hebben’ of ‘tijd steken in je blog’ echt no problemo. Maar op een gegeven moment voelde ik – of eigenlijk wees mijn omgeving er ook op – dat ik zó veel bezig was met mijn blog, dat ik aan andere dingen nauwelijks toe kwam. Dat mijn hoofd er altijd vol van was. Dat ik dingen ging afzeggen omdat ik anders achter zou lopen op mijn blogplanning. Mijn blog was langzaam prioriteit nummer 1 aan het worden.

Toen ik dit merkte, voelde ik meteen dat dat niet goed zat, dat er iets moest veranderen. Want hoe leuk ik bloggen ook vind, het is en blijft een hobby. Ik doe het naast school en ben er financieel niet van afhankelijk. En dus hoeft echt niet alles altijd perfect te lopen op mijn blog.

Inmiddels zijn we ruim een half jaar verder en lukt het me een stuk beter om bloggen de plek te geven die het verdient. Om het mijn hoofd niet 100% te laten vullen, en te beseffen dat dat ook echt niet nodig is om al je vrije tijd aan je blog te besteden om een ‘goede blog’ te krijgen.

Ik heb een lijstje gemaakt van dingen die me de afgelopen tijd hebben geholpen om een goede balans te vinden tussen bloggen en de rest van het leven (poehee, dat klinkt zwaar, ha). 10 dingen die ik je heel graag mee wil geven. Komen ze.

kale boom

Zet je blog terug in perspectief

Je blog is je kindje, en je wil dat alles er goed mee gaat. Dat snap ik heel goed, zo voel ik dat zelf soms ook een beetje. Maar – en voor mij was dit echt even een goede oefening – bedenk nou eens wat voor waarde je blog voor jou écht heeft?

Zelf zit ik in mijn examenjaar, werk ik, en heb ik een een sociaal leven. Bloggen is mijn hobby en doe ik náást school, werk en vrienden. Zoals ik al zei ben ik er financieel niet van afhankelijk (want hallo, ik ben een scholier), en ik ga er ook echt niet dood aan als ik een paar dagen achter elkaar geen artikel online heb staan.

Door je blog op deze manier naast de rest van je leven te zetten, zie je in dat het écht geen zaak is van leven en dood. Ook al lijkt het soms wel zo. How weird.

Vergelijk je blog niet met andere blogs

Gewoon. niet. doen. ECHT NIET.

En dat is lastig. Want hoe vaak er ook wordt gezegd dat iedere blog uniek is en je vooral je eigen weg moet gaan, élke blogger vergelijkt zijn of haar blog onbewust weleens met die van een ander. En als je niet uitkijkt kan er ook nog eens zo’n knagend gevoel opkomen die zegt dat jij ‘dat en dat’ toch ook moet kunnen bereiken.

Maar lieverds, DON’T! Je blog vergelijken met andere blogs heeft echt geen zin, er zal namelijk altijd wel een blog zijn die in jouw ogen ‘beter’ is dan de jouwe. Ga je eigen gang, laat je eigen creativiteit de vrije loop en waardeer het werk van andere bloggers én je van jezelf.

winter natuur

Ga iets doen wat niets te maken heeft met bloggen

Niets, nada, noppes. ONTDEK DE WERELD BUITEN BLOGGEN!

Want die is er, for sure. Zelf had ik een beetje het probleem dat bloggen mijn allergrootste hobby was, en ik niets liever deed dan dat. Daardoor ging ik tijdens zo ongeveer alle tijd die ik overhad óók maar bloggen, want ja: dat vond ik nou eenmaal onwijs leuk.

Die allergrootste hobby, dat is bloggen nog steeds, maar sinds een poosje is daar een extra hobby bijgekomen: tekenen en schilderen. Door af en toe laptop lekker weg te zetten en helemaal los te gaan met kwasten, verf en inkt maak ik mijn hoofd helemaal leeg, en kom ik lekker tot rust.

Dus, tipje: vind een ‘tweede hobby’ waar je heel blij van wordt!

bevroren plant

Ga offline

Het enige wat je hoeft te doen is het uitknopje indrukken. Je weet wel, dat knopje linksboven je toetsenbord, of bovenop je telefoon. Ken je hem nog?

Dus, als je eenmaal zo ver bent gekomen dat je ook regelmatig iets héél anders doet dan bloggen, klik dat knopje dan ook uit. Zodat je niet meer verleid wordt door al die mails, appjes, likes en reacties. Even al die prikkels weg zal je goed doen.

natuur winter

Herschrijf de definitie van succes

Ben ik mijn blog begonnen om zo hoog mogelijke bezoekersaantallen te bereiken? Nee.

Ben ik mijn blog begonnen om heel veel reacties en likes te krijgen? Nope.

Ben ik mijn blog begonnen om allerlei samenwerkingsverzoeken van bedrijven te ontvangen. Nee!

Waarvoor ben ik dan wel begonnen? Om mijn creativiteit kwijt te kunnen. Om te schrijven, te fotograferen, je te laten delen in mijn leven en ideeën. En om er vooral gewoon heel veel plezier uit te halen. Dat is mijn definitie van succes. 

En het leuke is: ik ben al mega succesvol! Want ik kan mijn creativiteit hier kwijt! Ik fotografeer, ik schrijf, ik heb er plezier in!

Dus ondanks dat ik best wel zou willen dat mijn blog groeit, is het allerbelangrijkste nu al gaande: ik geniet van het bloggen.


Wauw. Girls. Ik heb nu al meer dan 1100 woorden geschreven, en ben ruim twee uur bezig geweest met het schrijven van deze lap tekst. Good job als je tot hier bent gekomen, ha! Ik wilde dit verhaal echt even kwijt omdat ik het idee heb dat veel meer bloggers worstelen met een goede balans tussen je blog en de rest van je leven. Hoewel ik dus echt geen burn out heb gehad (laat hier geen misverstand over ontstaan :)), heb ik die balans af en toe wel lastig gevonden. Ik hoop dat je wat aan dit mega lange verhaal gehad hebt. En dat je gewoon lekker geniet van het leven als blogger :)

Heb jij moeite met de balans tussen je blog en ‘je leven’?

Veel liefs,

Anniek

 

49 reacties

  • Reply
    Marlotte
    31 januari, 2016 at 07:18

    Fijne tips Anniek! Hoewel ik, gelukkig, nog nooit een blog burn out heb gehad, is het altijd beter om te voorkomen dan te genezen. Goed om eens in de zoveel tijd even bij stil te staan.

  • Reply
    Milou van Ommen
    31 januari, 2016 at 08:47

    Gelukkig heb ik nog nooit een blog burn out gehad hihi. Maar toen ik je blog las schrok ik stiekem wel een beetje van de herkenning! Ik ga maar snel je tips toepassen haha:)

  • Reply
    Anne-Marie
    31 januari, 2016 at 09:13

    Jeetje, jouw verhaal is echt heel herkenbaar. Maar gelukkig heb ik net als jij op tijd een stpaje terug kunnen zetten. Bloggen is nog steeds mijn allerleukste hobby maar af en toe even niet bloggen in mijn vrije tijd is ook goed.

  • Reply
    Quinty
    31 januari, 2016 at 09:31

    Ik heb dit gelukkig nog niet meegemaakt, maar ik besteed soms wel íest te veel tijd aan mijn blog. Soms moet ik mezelf er eventjes op wijzen dat school voor mijn blog gaat. Dat vergeet ik af en toe wel eens namelijk.

  • Reply
    Sonia
    31 januari, 2016 at 09:32

    Wat een fijne tips. hoewel ik net ben begonnen met bloggen heb ik er zelfs wel een beetje last van. En o ja, ik vind je blog echt heel leuk!
    Liefs,
    Sonia

  • Reply
    Esmée
    31 januari, 2016 at 09:42

    Handige tips! Ik vind het best lastig om m’n blog met school en sport te combineren.

  • Reply
    Laura - Dagelijkse hap
    31 januari, 2016 at 09:43

    Wat een ongelofelijk goed artikel! Ik snap helemaal wat je bedoelt, want ik merk ook steeds meer dat ik alleen maaraan de blog kan denken. We beginnen nu net met wat kleine samenwerkingen, dus ik heb nu echt het gevoel dat ik me niet bewijzen. Een goede balans vinden, dat is iets waar ik me mee bezig moet houden :)

  • Reply
    Anna
    31 januari, 2016 at 09:44

    Oeh, uitkijken dus als beginnend blogger. Thanks voor de waarschuwing ?

  • Reply
    Maaike
    31 januari, 2016 at 10:17

    Ik vind het goed dat je hierover schrijft! Ik heb ook een tijdje gehad dat mijn blog mijn hele dag bepaalde, maar inmiddels ben ik helemaal niet meer zo streng over mijn blogschema – iets té soepel misschien wel, haha. Desondanks merk ik dat mijn wereld een beetje binnen de blogwereld blijft, qua mensen met wie ik veel contact heb en zo. Dat is iets anders dan die burnout, maar ook daar moet ik eigenlijk iets aan doen. Dat ‘iets doen wat niets te maken heeft met bloggen’, dat moet ik ook maar eens gaan doen. :) Oh, en heel mooie foto’s weer!
    PS. Over dat vergelijken twijfel ik altijd een beetje. Vergelijken is volgens mij eens soort doorgeslagen vorm van inspiratie opdoen, en dat kan dan ook wel weer heel nuttig zijn. Maar ik zal deze reactie niet nog langer maken, haha.

    • Reply
      Anniek
      31 januari, 2016 at 20:42

      Ja, inderdaad, de grens tussen inspiratie opdoen en vergelijken kan heel vaag zijn. Inspiratie opdoen is prima, maar overdreven vergelijken niet wat mij betreft… :) Lastig!

  • Reply
    Stefanie
    31 januari, 2016 at 10:17

    Wat een goed en leerrijk artikel! Ik vind het zo jammer als de druk van de cijfertjes mijn creativiteit ondermijnt. Het is dan eerder dat ik gewoon niets wat ik schrijf goed genoeg vind… Het is inderdaad goed om te beseffen dat er meer is dan bloggen (toch zeker als student) en dat het best oké is als je andere prioriteiten stelt :) Liefs x

  • Reply
    Mariska
    31 januari, 2016 at 10:50

    Heel goed artikel! Ik kan soms ook wat té gefocust zijn, merk ik aan mezelf. Dit zijn wel dingen om op te letten. Fijn dat je dit deelt!

  • Reply
    Marlijn
    31 januari, 2016 at 11:00

    Goeie tips hoor! Ik zit sinds november thuis met een burn out door mijn studie, en voor mij is bloggen op dit moment juist een manier om er weer bovenop te komen :) maar ik moet me ook geen zorgen gaan maken om de blog, want voor je het weet sla je inderdaad een beetje door. Goed dat je erover schrijft! X

    • Reply
      Anniek
      31 januari, 2016 at 20:43

      Wat heftig dat jij wel last hebt van een ‘echte’ burn out! Wel ontzettend fijn dat bloggen je juist helpt, dat is echt tof. Ik hoop dat je gauw weer mag herstellen!

  • Reply
    Amy
    31 januari, 2016 at 11:02

    Mooi artikel. Ik herken namelijk best wel wat dingetjes die je zegt. Ik heb alleen wel een burn-out gehad dit jaar en mijn perfectionisme was een van de oorzaken. Dat zie ik ook bij mijn blog terug.. Dus dat probeer ik nu los te laten. Het is geen wedstrijd, ik doe het omdat ik het leuk vind. Of er nu 1 of 20 reacties komen op een artikel.

    • Reply
      Anniek
      31 januari, 2016 at 20:45

      Poe, heftig dat je dit jaar een burn out hebt gekregen zeg! Wel goed dat je nu beseft waardoor het is gekomen, en dat je het ook kan herkennen bij jezelf. Ik hoop dat je dat perfectionisme inderdaad stukje bij beetje los kunt laten tot een ‘gezond niveau’!

  • Reply
    Babette | StudioBabsie
    31 januari, 2016 at 11:10

    Fijne tips! Heel herkenbaar en fijn om even te lezen! Ook ik wil soms wel is teveel op bloggebied, iets met perfectionisme enzo haha.. ;)
    Maar zoals jij ookal mooi beschrijft, het blijft een hobby en het moet wel leuk blijven!

  • Reply
    Janna
    31 januari, 2016 at 11:20

    Mooi artikel! Ik vind dat je het erg goed hebt verwoord. Ik schreef zelf ooit een blog en merkte dat ik na een tijdje bij alles dacht: kan ik hier iets over schrijven? Toen ben ik gestopt. Sinds een maand blog ik weer en doe ik er veel relaxter mee. Dat werkt ook zoveel beter :) Echt prachtige foto’s trouwens, vooral die tweede!

    Liefs, Janna

  • Reply
    Bettie
    31 januari, 2016 at 11:30

    Ik heb dit ook wel een beetje. Ik weet ook gewoon dat ik hiermee moet stoppen. Ik heb besloten om in het weekend met mijn blog bezig te zijn. Al check ik soms iets te vaak of ik nog wel nieuwe reacties heb gekregen.

  • Reply
    Julia
    31 januari, 2016 at 11:31

    Fijn stukje! Iedereen heeft hier wel eens last van denk ik en je hebt het mooi verwoord! Dat vergelijken is wel echt een ding. Moet ik niet meer doen. Haha!

  • Reply
    Ashley
    31 januari, 2016 at 11:44

    In het begin was ik continue bezig met mijn blog en werd ik daar ook op gewezen. Sinds een tijdje kan ik dit allemaal los laten én lukt het mij nu zelfs (3 weken zonder internet in mijn eigen huis) om mij niet druk te maken dat er geen artikelen online komen. Er zijn namelijk ook andere dingen in de wereld die ook erg leuk zijn!

  • Reply
    Sabine
    31 januari, 2016 at 12:15

    Wat fijn dat je hier over schrijft! Ook echt goed geschreven :)

  • Reply
    Rosanne
    31 januari, 2016 at 12:24

    Wat een goede tips!
    Ik heb gelukkig nooit een blog burn out gehad maar merk wel dat ik er soms iets teveel mee bezig ben. En inderdaad, offline gaan is dan een hele goede!
    Zelf heb ik wel qua studie dat de druk soms erg hoog is en dan vind ik het lastiger om die druk te verlagen omdat mijn studie wél heel belangrijk is voor mijn toekomst. Maar daar helpt af en toe iets doen wat niet met de studie te maken heeft (Hallo bloggen ;)) meestal wel.

  • Reply
    alexa
    31 januari, 2016 at 12:52

    wat een super goede tips en goed dat je hier een artikel aan wijdt!

  • Reply
    Mijntje
    31 januari, 2016 at 13:13

    Hoi Anniek,

    Wat fijn dit. Blij om te lezen. Ik heb dit ook dikwijls. Kan ook zo lekker twijfelen dan over alles. Zoals.. of het nog zin heeft, ofdat uberhaupt mensen het wel lezen, óf ik mensen wel help, inspireer of boei… er zijn zoveel vissen in de zee denk ik dan ook. Maarja, iedereen is uniek en schrijven doe ik gewoon voor de leuk en foto’s maken en koken..dus bezoekers en of ooit geld zou alleen maar fijne bonussen zijn.. als ik maar blij word van wat ik doe, precies wat jij ook schrijft. De gewone zaken moeten prioriteit houden, je offline leven zowieso vind ik. Maar die balans is moeilijk dat ben ik met je eens. Succes met je heerlijke blogje. En je examenjaar, op school!!! Spannende tijd dus voor jou. Ik wens je heel veel succes joh!
    LIefs, en groetjes en bedankt voor deze opkikker ik heb hem met veel plezier (ja, écht heulemaal)gelezen.
    X Mijntje

    • Reply
      Anniek
      31 januari, 2016 at 20:47

      Haha, yay, leuk om te horen dat je hem hélemaal hebt gelezen! Tof om ook jouw verhaal en mening hierover te lezen. En bedankt voor je lieve complimentjes en bemoedigingen :)

  • Reply
    Evelien
    31 januari, 2016 at 13:15

    Ik snap wel wat je bedoelt, zo gefocust kunnen zijn op je blog. Had dit zelf in het begin, maar inmiddels het tegenovergestelde! De balans heb ik dus nog niet gevonden, haha. Goede tips geef je daar & fijn geschreven!

  • Reply
    sherry
    31 januari, 2016 at 13:43

    Wat leuk Anniek dat je toch een leuk en uitgebreid stuk hebt geschreven.
    xxx

  • Reply
    Hillene
    31 januari, 2016 at 14:28

    Heel goed artikel! Ik heb zelf niet echt last van een blog burnout, maar herken me wel in het teveel piekeren over mijn blog en ook vergelijken met anderen. Ik weet dat het niet goed is, maar je gaat zo snel kijken naar anderen en bedenken hoe jij voor jezelf nog beter kunt zijn. Lastig, maar goed…

  • Reply
    anna
    31 januari, 2016 at 15:02

    Ja, ja, ja! Wat een goed artikel. Laatst liet je bij mij een comment achter dat het zo herkenbaar was wat ik schreef over teveel inspiratie hebben etc. En nu herken ik mezelf ook in jouw verhaal, haha! Ik heb vaak periodes dat ik heel erg bezig ben met mijn blog en dan weer helemaal niet… Alsof ik het niet vol kan houden, of zo. Zonde! Maar ‘s ochtends vroeg opstaan voor blogs lezen lukt mij echt niet, al zou ik het soms wel willen. Viel me inderdaad al op dat jij daarin heel fanatiek bent, haha! Ik heb meerdere extra hobby’s, al is dat soms ook wel vermoeiend om er nog bij te doen, lol. Momenteel geniet ik heel erg van boeken lezen, even helemaal offline! :D

  • Reply
    Lotte
    31 januari, 2016 at 15:14

    Bij mij is het net omgekeerd. Ik heb het zodanig druk met al mijn offline hobby’s dat ik soms te weinig tijd heb om mijn blog te onderhouden. Ach, dat vind ik niet zo erg. Ik doe het omdat ik het leuk vind, niet omdat ik er geld mee wil verdienen of duizenden volgers wil :)

  • Reply
    Elsbet | La Vie Pure
    31 januari, 2016 at 16:03

    Zo herkenbaar!!! Ik had het ook een tijdje, dat ik dat van: pff, ik zou liever meer bezoekers hebben en ik moét echt zoveel mogelijk posten. Nu ga ik gewoon met mijn blog om hoe ik het wil en dat is veel leuker. Wanneer ik geen tijd heb, dan blijf ik niet meer wakker tot 12u om toch nog een artikel online te hebben, dan post ik gewoon maar even niet. Het is veel rustiger zo, ik post gewoon wanneer het mij uitkomt en wanneer ik veel ideeën heb. Natuurlijk is het misschien voor sommige lezers niet zo leuk, maar ik vind het belangrijk om er nog plezier in te hebben!

  • Reply
    Romy
    31 januari, 2016 at 16:37

    Heel goed geschreven en herkenbaar! Dat te veel met je blog bezig zijn komt menig blogger bekend voor denk ik. Maar je ‘moet’ er ook best veel naast, vind ik. Het promoten van je nieuwste artikel in allerlei groepen. Zelf mooie, unieke foto’s maken. Unieke content leveren. En inderdaad, dan melden bedrijven zich en vervolgens heb je het gevoel dat je daar ook iets mee moet voor je blog. Ik sloeg onlangs een samenwerking af omdat ik ‘m al op tig andere blogs voorbij heb zien komen, dat is misschien wel ‘not done’ maar ik werd er niet blij van.

  • Reply
    Anne-Sterre
    31 januari, 2016 at 16:43

    Ik denk dat veel bloggers ook niet toe zullen geven, dat ze die grens langzamerhand aan het overschrijden zijn. Zo lang je er niet financieel afhankelijk van bent, is die perfectie niet nodig. Natuurlijk, het is voor jezelf en voor je lezers leuk als alles er goed verzorgd uit ziet, maar dan liever een artikeltje minder in de week, dan dat belangrijkere zaken in het niet vallen bij iets wat eigenlijk slechts een hobby was. Goed geschreven!

  • Reply
    Iris
    31 januari, 2016 at 17:14

    Gelukkig heb ik hier geen last van, ik raak alleen lichtelijk in paniek als ik geen inspiratie heb,

  • Reply
    Britt • Annebrittures
    31 januari, 2016 at 17:49

    Je hebt wel gelijk hoor Anniek, want het is zo’n hele periode lang zo geweest dat je ‘minstens 1 artikel per dag’ online moest hebben, want anders heb je minder bezoekers en ga zo maar door. Zelf snap ik niet hoe jij het altijd voor elkaar speelt om zoveel online te gooien?! Daar moet echt een hele planning en tijd achterzitten. (Wat ik je totaaal niet kan nadoen, want ik kom niet eens aan één artikel per week, haha.) Dit heeft me wel tot inzien doen komen, want van zodra ik niks heb te doen van huiswerk ben ik alweer blogs aan het lezen, foto’s aan het nemen, lappen teksten aan het bedenken. Tja.

  • Reply
    Irma
    31 januari, 2016 at 17:53

    Amen for all that you’ve said. Super goed, fijn en eerlijk artikel. En die 1100 woorden: no problemo, ik las ze woord voor woord. En dankjewel!

  • Reply
    Sofie
    31 januari, 2016 at 20:37

    Ik herken mezelf bij bijna al de punten. Als blogger wil je het vaak beter en beter en nog beter doen en zo vergeet je andere dingen die vaak belangrijker zijn. Echt heel mooi geschreven!

  • Reply
    Bregje
    31 januari, 2016 at 22:37

    Hoi Anniek,

    Goede tips en fijn om er op deze manier weer even bij stil te staan. Dus: dankjewel!

  • Reply
    Suzanne
    1 februari, 2016 at 06:29

    Goed dat je hierover schrijft. Het is inderdaad heel belangrijk hier een balans in te vinden.

  • Reply
    Megan
    1 februari, 2016 at 09:10

    Wauw, je zegt echt precies wat ik herken. Je hebt helemaal gelijk en gelukkig ben ik ook op tijd gaan inzien dat ik mezelf verloor in het bloggen. Ik heb een fulltime baan ernaast mijn blog, maar soms lijkt het wel of het in mijn hoofd is omgedraaid. Het moet leuk blijven! Super dat je zo eerlijk bent geweest in je blog en daardoor mij hebt laten zien dat er meerdere bloggers zijn met dit ‘probleem’. Liefs Megan.

  • Reply
    Inez
    1 februari, 2016 at 18:53

    Dit verhaal is inderdaad herkenbaar! Zelf heb ik periodes dat ik heel weinig en dan opeens weer heel intens bezig ben met mijn blog. Tijdens die intense periodes gaat mijn blog dan ook inderdaad voor op alles. Die tips kunnen dus nog van pas komen!

  • Reply
    Judith
    1 februari, 2016 at 19:38

    Wat een fijne tips! Erg herkenbaar. Ik heb er persoonlijk wel eens last van gehad dat ik veel met mijn blog wilde doen, maar dankzij mijn vermoeidheid dit niet kon. Gelukkig heb ik dit op tijd naast mij neergelegd en maak ik tegenwoordig alleen een artikel als het mij lukt en ik er zin in heb. Ik doe het voor mijn plezier en dat moet ook zo blijven. :)

  • Reply
    Annemieke
    2 februari, 2016 at 20:27

    Ik moet hier maar eens mee aan de slag, goede tips! :)

  • Reply
    Laura
    3 februari, 2016 at 19:49

    Ik voel me gewoon trots omdat jij dit zo goed gezegd hebt!! Ik ervaar het ook zo en tsja. Precies dat. Helaas kan ik alleen niet tekenen enzo… Haha

  • Reply
    Bodi Féline
    4 februari, 2016 at 11:25

    Heel goed artikel! Fijne tips geef je ook.

  • Reply
    Lisa
    6 februari, 2016 at 13:17

    Wat een prachtig artikel ( met prachtige foto’s ook! ). Ik herken mezelf er wel een beetje in en ik ben ook een poosje geleden even alert gemaakt over mijn blog dat ik soms even afstand moest nemen. Ik had de laatste week toetsweek en daarvoor was het ook allemaal erg druk met andere blogdingen zoals Huis van Belle. Ik kon de laatste twee weken niets posten en daar baalde ik heel erg van. Ik zat toen ook van: hoe kunnen meiden zoals Jiami nog steeds blijven bloggen en goede cijfers halen en boem…daar begon ik weer met vergelijken. Gelukkig heb ik me er een beetje bij neer kunnen leggen, al ben ik wel blij dat ik net weer een artikel heb kunnen posten :)

  • Reply
    Miss Paperfection
    7 februari, 2016 at 21:15

    Heel mooi geschreven! Afstand nemen is THE keyword. Een tijdje terug lukte het bloggen mij voor geen meter omdat ik er gewoon te veel bezig mee was. Dag in dag uit en dan nog had ik tijd te kort. Niet gezond en ik heb een stapje terug gezet. Staat er eens geen artikel op die dag online? No big deal. Niemand die daar wakker van ligt en het belangrijkste, ik lig er zelf niet meer wakker van.

  • Reply
    Miss Paperfection
    7 februari, 2016 at 21:17

    Heel mooi geschreven! Afstand nemen is THE keyword. Een tijdje terug lukte het bloggen mij voor geen meter omdat ik er gewoon te veel bezig mee was. Dag in dag uit en dan nog had ik tijd te kort. Niet gezond en ik heb een stapje terug gezet. Staat er eens geen artikel op die dag online? No big deal. Niemand die daar wakker van ligt en het belangrijkste, ik lig er zelf niet meer wakker van.

Laat een reactie achter

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.