Zo, afgelopen weekend werd het eindelijk tijd om mijn patchwork kerstkleedje van de muur te halen en er iets anders voor in de plaats op te hangen! Ik wilde iets wat er leuk uit zag, en wat me ook lekker in de zomerstemming zou brengen, en ik moet je zeggen: dat is gelukt! Ik wist eerst niet zo goed wat ik met die lege muur zou willen doen, maar ik heb een hele leuke oplossing gevonden: een foto op canvas! En nee, dat hoeft helemaal niet suf te zijn, je kunt er hartstikke veel leuke dingen mee doen, en je kunt er zelfs één zelf maken!
Ik houd ervan om mijn kamer aan te passen aan de seizoenen. ‘s Zomers decoraties in vrolijke kleurtjes, in de herfst breng ik mijn kamer wat meer in de ‘natuursferen’ en ‘s winters komen de kleine kerstboompjes weer uit de kast, samen met kaarsen in de geur appel/kaneel. Die winterse tijd is nu voorbij, en buiten schreeuwen de bloemen ‘lente!’. Daar wilde ik mijn kamer niet bij achter laten, en ik bestelde een foto op canvas bij http://www.pixum.nl.
Ik heb een lekker zomerse foto uitgekozen om op het canvas te laten drukken! Hierboven zie je een foto van 3 voeten bij het strand van Saint Quay Portrieux. En het zijn niet zomaar voeten, nee, de linkervoet is van mij (de mooiste ;)), de middelste van mijn moeder en de meest rechtse voet is van mijn zus. Ik vond het leuk om niet zomaar een foto van internet te plukken, maar er eentje te kiezen die van mijzelf is, zo zit er ook nog wat persoonlijke waarde aan vast. Ik kan nu steeds terugdenken aan die superleuke tijd die ik daar heb gehad met mijn familie. Deze foto vond ik wel heel erg leuk, ik krijg al helemaal zin in de zomervakantie door deze foto!
Ja ja, ‘foto op canvas? Harstikke suf!’. Nou, ik dacht het even niet! De foto op canvas heeft wel een beetje een reputatie van saai en doet denken aan een kamerinrichting van mensen van middelbare leeftijd, maar vergis je niet, je kan hartstikke veel leuke dingen doen met een foto op canvas! Zo kan je een hele vette wall creëren met allerlei verschillende formaten en soorten foto’s in hetzelfde thema. Ik vind het plaatje hierboven heel gaaf. De juten achterwand, de donkere meubel en de vintage plaatjes geven het geheel een heel leuk oldschool uiterlijk.
Of dan dit, dit lijkt me heel erg leuk om te maken voor mijn zus of een vriendin, een leuke verrassing!
En weet je wat het leuke is? Je kan ook zelf een foto op canvas maken! Toen ik een beetje op internet aan het snuffelen was kwam ik een DIY tegen om dit zelf te doen, en het zag er zo gaaf uit! Ik had ook nooit gedacht dat je dit zelf zou kunnen doen, bij een foto op canvas dacht ik altijd aan de Hema of zo, waar je een bestelling aflevert en het canvas naar een week of 2 weer op kan halen.
Ik heb het zelf niet uitgeprobeerd, maar ik vind het zo’n leuk idee dat ik de DIY wel graag met jullie wil delen. Dus ben jij een echte creabea-fan, probeer dit dan zeker eens uit, je krijgt echt een mooi resultaat!
Wat heb je nodig?
– Een canvas
– Gel medium (Dit is verkrijgbaar bij de V&D en bij hobbyzaken)
– Een kwast
– Een uitgeprinte foto
Van wat ik er over gelezen heb, lijkt het me niet erg moeilijk, Je smeert eerst je canvas in met een dikke laag gel medium. Dan leg je je uitgeprinte foto met de afgedrukte kant op het canvas en strijk je hem glad. Houd er trouwens rekening mee dat de foto in spiegelbeeld op het canvas komt, wel handig als je iets met tekst doet :) Hierna laat je het geheel een nachtje drogen.
Na die nacht maak je het canvas nat met een bloemenspuit. Het papier wat nu nog op het canvas zit moet eraf, en dat doe je door het papier eraf te wrijven. Wees niet bang om de foto kapot te maken, want helemaal perfect komt hij er toch niet op!
That’s it!
( Voor een uitgebreidere tutorial is http://www.lifeforrent.org/wordpress/diy-foto-op-canvas/ een heel handig artikel! )
Nu kan ik me ook goed voorstellen dat je niet altijd de zin en de tijd hebt om zelf zo’n foto op canvas te maken. Sowieso komt de foto er ook niet helemaal glad en egaal op als je het zelf maakt, dus dat is wel iets waar je rekening mee moet houden.
Ik ging deze keer voor de gemakkelijke weg, en ik bestelde een canvas bij het internetbedrijf Pixum. Ik was een beetje bang dat een heel gedoe zou worden, bijvoorbeeld met de maat van de foto die ik gekozen had en de maat van het canvas. Maar ik ik was serieus binnen 3 minuten klaar met het bestellen!
Hierboven zie je hoe het bestellen gaat. Als eerste upload je een foto, en die opent zich dan op dit scherm. Daarna kies je hoe groot je het canvas wilt hebben. Je kan verschillende maten kiezen, van groot tot klein, en ook heb je verschillende verhoudingen van de maten. Zo kan je kiezen voor een vierkante of een panorama vorm, maar ik ging voor een canvas van 30 x 40 centimeter, dat vond ik wel een mooi formaat voor een mooie prijs.
De rechthoek binnen de stippellijntjes is het gedeelte dat je uiteindelijk op het canvas zal zien. Je kan dit gebied zelf verschuiven, zodat je precies het gedeelte hebt dat jij wilt!
En dit is hem geworden, ik ben er zo blij mee, het geeft me een heerlijk zomers gevoel! Ik heb ook expres nog een geel filtertje over de foto heen geplaatst, zodat de kleuren nog wat warmer en daarmee zomerser worden.
Ik kan het je echt aanraden om een foto op canvas te bestellen bij www.pixum.nl. Het is een hele handige en praktische site waar je in no-time je eigen canvas hebt ontworpen. Ook de prijzen zijn prima, voor deze canvas betaalde ik 28,99, waar nog 3,99 verzendkosten bij kwamen. Je hebt ruim de keuze uit verschillende varianten van de foto op canvas, en ik ben ook erg tevreden over hoe de bestelling is aangekomen: goed verpakt en helemaal heel.
Heb jij ook weleens een foto op canvas laten afdrukken??
Liefs Anniek
Dit artikel is in samenwerking met Pixum.nl :)









5 reacties
Kim / Vintage & Beauty
3 april, 2014 at 06:46Wat een superleuke tip! Ik krijg er helemaal zin in om aan de slag te gaan ^^
Eline
3 april, 2014 at 18:05Echt een super leuk idee!!
Ines
3 april, 2014 at 20:32Oh wat leuk! :D
Petra
4 april, 2014 at 17:28Nou eerlijk gezegd heb ik dat nog nooit laten doen…ik ben niet zo van de foto’s maar meer van de tekeningen, en schilderkunst.
De techniek die jij beschrijft heb ik regelmatig gebruikt, alleen dan op andere materialen en dat is helemaal niet moeilijk, alleen is het wel zo dat oefening natuurlijk kunst baart…en na een paar keertjes uitproberen lukt er altijd erg veel, bij iedereen…
forex market hours
9 april, 2014 at 02:35I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your site to come back later. Many thanks