Vandaag ga ik jullie eens even lekker jaloers maken met de mooiste foto’s, van het meest lekkere eten ooit. Prepare yourself, haha! Nee, maar even serieus, bereid je voor op foto’s waar je van gaat watertanden. Gisteren organiseerde mijn moeder een high tea voor haar verjaardag, en ik mocht haar daar mee helpen. Heel erg leuk om te doen, en ook super gezellig om weer even wat bij te praten met familie en vrienden! Vandaag een sfeerimpressie, en een heleboel ideetjes en inspiratie voor als jij zelf toevallig nog een high tea of iets soortgelijks wilt organiseren.
Tsja, waar te beginnen? Oké, lekker makkelijk: bij de thee, dat kan immers niet ontbreken op een high tea. De gasten konden kiezen uit verse muntthee, een heel assortiment andere soorten thee, koffie, en ook waren er nog allerlei koude drankjes. Keuze genoeg!
Dan alle hapjes! Net als thee zijn scones ook wel zoiets wat gewoon écht bij een high tea hoort. Vers gebakken met wat opgeklopte slagroom en aardbei-rabarberjam. Hier heb ik er zeker twee van op!
Ik zal alle hapjes langs gaan, te beginnen met de zoete hapjes. Hierboven zie je petit fours gemaakt van roombotercake (zo ongeveer het enige wat we gekocht hebben), home made aardbeien botercrème, en een mooi fondantlaagje. Die roosjes vind ik ook zo schattig!
Lekkere framboos- en bramen muffins, in minivorm!
Carrotcake met walnoten, roomkaastopping en een eetbaar bloemetje uit te moestuin on top. One of my favourites!
Het healthy bananenbrood kon natuurlijk ook niet ontbreken. Altijd genieten dit!
De dag van tevoren had mijn moeder al het grootste deel van alle hapjes klaargemaakt. Gelukkig maar, want uiteindelijk heeft ze vrijdag letterlijk de hele dag in de keuken gestaan, en ook nog een groot deel van de zaterdag. Alle lof hiervoor naar mijn moeder! Ik had zelf graag geholpen, maar ik had het zo verschrikkelijk druk dat ik er niet aan toe kwam om ook echt te helpen met het bakken. Op de dag zelf heb ik haar natuurlijk wel met hart en ziel bijgestaan :)
Wist je trouwens dat je zelf ook heel makkelijk soesjes kunt maken? Dit doe je met behulp van een kookdeeg, dat is een deeg dat je in een pannetje op heet vuur maakt. Heel lekker, snel en gemakkelijk!
Dat waren alle zoete hapjes alweer, over naar de hartige! We hadden een hele hoop servies van mijn oma geleend (dat doen we wel vaker bij ‘grote gelegenheden’, mijn oma heeft eindeloos veel servies.. (ja oma, ik weet dat u dit leest ;) ) en daar zat ook deze etagère bij. Bovenin wat knoflookolijven, en daaronder wrap hapjes met twee verschillende soorten vullingen.
Gevulde eitjes met bieslook en kiemen bovenop.
Fingerfood is echt ideaal voor een high tea. Geen grote stukken taart, maar allemaal kleine hapjes, dat is de sleutel tot een goede high tea. We hadden speciale mini-muffinvormpjes gekocht, en eigenlijk is dat veel fijner dan van die mega vormen! Hierboven zie je een hartige muffin met geitenkaas en rozijnen.
De volkoren pitabroodjes van de AH zijn zó lekker, moet je echt eens proberen! Al helemaal top met een laagje humus en paprika.
Dit was ook zo lekker: rode-uienquiche met tijm.
Meloen + ham, een bekende, maar lekkere combi.
Deze met geitenkaas gevulde paprikaatjes kochten we in de supermarkt. Ik ben echt gek op geitenkaas, en zeker in combinatie met zo’n knapperig paprikaatje is het echt heerlijk!
Ik denk dat we er nu doorheen zijn! O ja, deze laatste foto nog. Wat rauwkost met zongedroogde-tomaat-hummus als lekkere, frisse afwisseling.
Ik schrijf dit nu om tien voor tien, nu je dit leest was dit gisteren. Ik heb echt énorm genoten van alle hapjes en de gezelligheid. Het was ook echt leuk om eens even groot uit te pakken en helemaal los te gaan met de meest fancy hapjes. Dat mocht ook wel, want 50 jaar worden is niet niets!
Het liefst zou ik meteen ook alle recepten met jullie delen, namelijk echt álles wat ik geproefd heb was lekker. Ik ben bang het me echter iets teveel wordt om dat nu nog allemaal te doen, maar als je iets hebt gezien waarvan je denkt: ‘ik móet weten hoe je dat maakt!’, laat het dan gerust achter in de comments, dan kan ik er wat mee doen!
En, al honger gekregen? ;) Fijne dag vandaag!
Liefs Anniek
Psst, volg jij mij al op Bloglovin? Doen! ;)
20 reacties
Svenja
21 september, 2014 at 07:51Oh my, dat is nog eens een hoop foodporn bij elkaar. Het ziet er allemaal zo onwijs lekker uit. Het water loopt in mijn mond <3 De pita broodjes met hummus en paprika ga ik ook een keer proberen :)
Anniek
21 september, 2014 at 11:44Leuk, ik ben benieuwd wat je er van vindt! :)
Eline
21 september, 2014 at 08:51Echt prachtige foto’s! En omg wat ziet al dat eten er lekker uit!!
Karlijn
21 september, 2014 at 12:52Wauw, wat een mooie foto’s heb je gemaakt en het ziet er allemaal echt heerlijk uit! Leuk blog heb je trouwens! :)
Anniek
21 september, 2014 at 13:04Ah thanx, wat lief! En welkom, leuk dat je er bent! :)
Roossmart
21 september, 2014 at 14:32Wat een mooie foto ‘s heb je toch weer gemaakt, van al die heerlijke dingen die je moeder gemaakt heeft. Het water loopt me in de mond, bij het zien van zoveel lekkere hapjes.
Natiza
21 september, 2014 at 16:40Oeh wat mooie foto’s zeg! Leuk :)
Iep
21 september, 2014 at 17:01Erg leuk én lekker. En een hele leuke blog!
Liefs Iep
Anniek
21 september, 2014 at 17:10Ah, dankjewel Iep, lief! Welkom :)
Iris
21 september, 2014 at 17:31Ow wow! Food overload. Lijkt me superlekker.
Anna
21 september, 2014 at 17:37Wauw wat een super mooie foto’s, ik heb net gegeten maar nu heb ik eigenlijk weer honger. Het ziet er zó lekker uit!
renee
21 september, 2014 at 18:42Ziet er allemaal zo leuk, gezellig en mega lekker uit!
Marloes
21 september, 2014 at 21:03Oh wauw, wat ziet alles er heerlijk uit zeg!
saskia
21 september, 2014 at 21:10Wow wat een prachtige foto’s! en wat een heerlijke hapjes allemaal! High tea is zo leuk!
Bouchra
22 september, 2014 at 09:47Oh wauw, ziet er onwijs mooi en heerlijk uit!
Maris
22 september, 2014 at 12:36Dat ziet er allemaal echt super lekker uit zeg!
Inge
22 september, 2014 at 18:41Zo, dat ziet er allemaal ontzettend jaloersmakend uit. En mooie foto’s heb je geschoten! Kan zo in een tijdschrift
Ines
23 september, 2014 at 16:39Hmmm, het water loopt me al in de mond!
Damaris
24 september, 2014 at 21:09wat ziet alles er Lekkerrr en super gezellig uit! heb je het naar je zin gehad? :)
Anniek
25 september, 2014 at 06:20Ja, het was echt top! Lekker eten, leuke mensen: goede combi ;)